Fotografowanie gwiazd czyli sesje VIP – to realizacja fotograficznych spotkań z ważnymi, czołowymi osobami ze świata sztuki, biznesu i polityki. Materiał z takich sesji tworzony jest dla potrzeb promocyjnych, stanowi ekskluzywną linię portretów wykonywanych w warunkach studyjnych

fotografowanie gwiazd 037

Fotografowanie gwiazd – jak fotografować gwiazdy?

Fotografowanie gwiazd to zdecydowanie wymagające zajęcie. Gwiazdy, które mają za sobą nie jedną sesję zdjęciową, zatem mają swoje określone oczekiwania. Fotograf musi im sprostać, a jednocześnie jako specjalista i osoba kreatywna przemycić również swój punkt widzenia. Są takie gwiazdy, które całkowicie poddają się woli i pomysłom fotografa, a także takie, które mają swoje sprecyzowane pomysły.

Fotografowanie gwiazd – pogodzenie ego gwiazdy i zmysłu artystycznego fotografa

Bez wątpienia każdy fotograf zdaje sobie sprawę, że fotografowanie gwiazd to trudna dziedzina. Czasem potrzeba wielu argumentów, by przeforsować swoje pomysły. Z drugiej strony gwiazda zdaje sobie sprawę, że dobra, ciekawa sesja zdjęciowa jest szansą na poprawienie swojego wizerunku. Często zdjęcia powinny korespondować z tekstem, który ma się ukazać w czasopiśmie czy na portalu. Jeśli gwiazda opowiada o swojej pasji do podróżowania, to zdjęcia to podkreślają. Z kolei gdy opowiada o swoim związku często fotografuje się ze swoim partnerem czy też całą rodziną. Tematyka sesji zdjęciowej może być bardzo różna, a dobry fotograf ma głowę pełną pomysłów i nie inspiruje się sesjami innych gwiazd, chyba że taka jest prośba czy konwencja sesji.

Fotografowanie gwiazd – dobry sposób na promocję

Każda gwiazda zdaje sobie sprawę, jak ważny jest dobry marketing. Dlatego organizują sesje zdjęciowe po to, by uzupełnić swój kontent w mediach społecznościowych. Dzieje się to w ramach współpracy sponsorskiej albo po to, aby zwiększyć zainteresowanie, a tym samym móc nawiązać takową współpracę. Oczywiście jest to najbardziej współczesna forma sesji zdjęciowych gwiazd. Te znane od lat dotyczą oczywiście promocji swojej pracy w szeroko pojętych „starych” mediach. Zatem aktor poprzez stylizowaną sesję zdjęciową może promować film albo serial, w którym wystąpił. Zdjęcia gwiazdom są wykonywane także na plakaty promocyjne, choćby spektakli teatralnych. Wszystkie osoby działające w branży medialnej mogą się na taką promocję zdecydować. Sesja zdjęciowa może służyć uzupełnieniu o fotografie książki napisanej przez gwiazdę. Fotograf jest tutaj otwarty na propozycje, ale może oczywiście zaproponować coś od siebie w ramach tematyki danej książki.

Popraw swój wizerunek zadbaj o wysokiej jakości zdjęcia na portalu społecznościowym

Fotografia wyraża emocje, pozwala je przekazać, a także wywołać. Jej siła jest zatem ogromna. Wiedzą to gwiazdy, które chcą budować, pielęgnować czy też poprawić swój wizerunek. Dzięki temu można poprawić swoje notowania, czy też utrzymać zainteresowanie swoją osobą. Żyjemy w kulturze obrazu, która jeszcze bardziej rozwinęła się z powodu popularności mediów społecznościowych, dlatego wykonywanie profesjonalnych sesji zdjęciowych ma bardzo duże znaczenie. W ten sposób można też uniknąć wpadek, jak choćby amatorsko obrobionych zdjęć, co bardzo szybko jest wytykane przez obserwatorów. Fotografowanie gwiazd to pasja i możliwość zajrzenia w głąb czyjejś duszy i odsłonięcia jej dla innych.

Ta strona używa plików cookies.    Jak wykorzystujemy Cookies
Więcej
AKCEPTUJĘ