Wizerunkowe sesje zdjęciowe – na czym to polega?

Kreowanie wizerunku jest niezbędne we współczesnych czasach. Nic więc dziwnego, że prowadząc firmę, czy dopiero rozpoczynając działalność, człowiek chce się pokazać z jak najlepszej strony i przedstawić siebie w określony sposób. Dlatego też rozwiązaniem, które może w tym pomóc jest sesja wizerunkowa, która pozwala wykreować dany image, a dzięki temu każdy z nas jest swoją własną wizytówką.

Glowne 1

Sesja wizerunkowa – co warto wiedzieć?

Sesja wizerunkowa może mieć formalny, ale i luźny charakter. Tutaj można zdecydować się zarówno na stylizacje eleganckie, casualowe, jak i smart casualowe. Wykonując odpowiednie zdjęcia, można pokazać fotografowaną osobę jako wiarygodną, pracowitą, uczciwą, znającą się na rzeczy… Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od efektu, jaki chce się osiągnąć. Nic więc dziwnego, że sesje wizerunkowe nie są wykonywane tylko w warunkach studyjnych. Sesja może odbywać się w plenerze, wybranej scenerii. Wszystkie te elementy trzeba dobierać do tego, co poprzez zdjęcia chce się osiągnąć. Niewątpliwie fotografie mogą odnosić się do pasji. Mogą ukazywać człowieka w pracy, ale i trzymającego konkretne atrybuty, które nawiązują do wykonywanego zawodu. Dzięki tym prostym zabiegom, rzeczywiście można uzyskać pożądany efekt. I jest to bardzo proste.

Czy ubiór ma znaczenie?

Zadaniem sesji wizerunkowej jest pokazanie osoby w określonym świetle. Zatem strój powinien nawiązywać do tego, co się chce osiągnąć. Jeżeli dyrektora korporacji chce się pokazać jako osobę bardziej przyjazną, a przy tym chętną do współpracy, to zdjęcia powinny to przedstawiać. Można więc zdecydować się na fotografie ukazujące tą osobę podczas zabaw ze swoimi dziećmi, a jeżeli preferujecie bardziej formalny styl, to może być to fotografia w stroju formalnym, z mimiką przedstawiającą uśmiech oraz rękami delikatnie wyciągniętymi do przodu. W ten sposób stworzycie bardzo pozytywny wizerunek. Oczywiście możecie działać i w drugą stronę. W końcu w niektórych zawodach trzeba się pokazywać jako osoba silna, zdecydowana i wtedy też fotografie powinny to oddawać. Wystarczy umówić się z fotografem, by stworzyć właściwy kontent. Oczywiście na początku należy porozmawiać o tym, czego oczekujecie i jaki efekt chcecie uzyskać. W ten sposób zostanie wybrana stylizacja, dobrana sceneria, ale i ogólny temat zdjęć.

Dobrze jeżeli jest flow

Pamiętajcie, że wybierając fotografa, warto postawić na takiego, z którym złapiecie przysłowiowe flow. Dzięki dobrym emocjom, ale i wiedzy rzeczywiście efekt może przerosnąć Wasze oczekiwania. Na pewno też doświadczenie się liczy. W końcu doświadczenie buduje markę, podobnie zresztą jak sesja wizerunkowa. Jeżeli więc zastanawiacie się, dla kogo sesja wizerunkowa jest najlepszym wyborem, to odpowiedź jest łatwa i brzmi – dla wszystkich, którzy chcą pokazać się z najlepszej strony. Wiadomo, że czasami może dojść do tzw. klapy wizerunkowej, co zdarza się np. na skutek błędnych decyzji i tutaj również sesja wizerunkowa może poprawić postrzeganie danej osoby, podobnie zresztą jak postrzeganie własnej osoby.

Ta strona używa plików cookies.    Jak wykorzystujemy Cookies
Więcej
AKCEPTUJĘ